sobota, 7 czerwca 2014

Izolacja Ogromnego Zbiornika Pianką


Izolacja Pianką Poliuretanową Ogromnego Zbiornika Na Materiały Płynne 

Dzisiejszy wpis dotyczy izolacji ogromnego zbiornika, w którym składowane są nawozy płynne służące do nawożenia pobliskich pól uprawnych.

Głównym problemem magazynowania tego typu substancji jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury składników, tak żeby w okresie letnim nie zostały przegrzane, a zimą zbytnio schłodzone, powodując przez to degradacje składników. Dlatego też aby spełnić wszelkie wymogi tego typu konstrukcje zbiorników muszą zostać odpowiednio zaizolowane. 

Proces Izolacji Zbiornika


Materiałem, który umożliwia izolację tak wielkich budowli przemysłowych jest pianka poliuretanowa.Tworzy ona bezszwową, odporną na warunki atmosferyczne izolację termiczną.

Wymiary zbiornika robią wrażenie: 
- średnica 80m
- wysokość 8m
- pojemność ponad 4mln litrów

Dlatego też przy wykonywaniu natrysku izolacji poliuretanowej koniecznym było wykorzystanie podnośnika teleskopowego, potocznie zwanego ładowarką.


Cała operacja natrysku okazała się dość skomplikowana ze względu na to, że część zbiornika była wypełniona cieczą co powodowało różnicę temperatur powierzchni okładziny zbiornika, dochodzącą do 15 stopni Celsiusza. 


Zbiornik został zaizolowany pianką poliuretanową zamkniętokomórkową o grubości 7cm, która to została pokryta specjalną farbą akrylową, zabezpieczając piankę przed działaniem promieniowania UV.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz